Programator PHP

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un programator PHP care să gestioneze modificările şi optimizările pentru magazinul online deprinromania.ro - un site de comerţ electronic care îşi propune scopul de a promova exclusiv produse fabricate în România. Căutăm un profesionist care doreşte să îşi lase amprenta pe comerţul electronic din România, care are idei şi caută un loc în care să le pună în practică. Persoana pe care o căutăm are iniţiativă şi va căuta soluţii şi idei noi pe care să le implementeze pentru a creşte performanţa site-ului.

Responsabilităţi:
Implementarea cerinţelor şi modificărilor solicitate de marketing;
Cercetarea practicilor din domeniul comerţului online;
Vine cu soluţii şi propuneri pentru optimizarea constanta a magazinului;
Dezvoltă atât pe partea de interfaţă vizibilă clientului cât şi pe partea de administrare;
Participă la şedinţele de definire a specificaţiilor/cerinţelor;
Dă estimate reale de implementare pe baza cerinţelor şi le respectă.

CERINTE

Experienţă de peste 2 ani în PHP;
Experienţă cu bazele de date (preferabil PostgreSQL):
Experienţă cu web servere (preferabil Apache);
Cunoştinţe de HTML, CSS, JavaScript;
Cunoştinţe de Doctrine;
Cunoştinţe de SEO;
Experienţa cu GIT/SVN.

Reprezintă un avantaj:
Studii universitare de specialitate finalizate;
Experienţă în domeniul comerţului online;
Cunoştinţe de web design;
Cunoştinţe de Java;
Cunoştinţe de securitate online;
Cunoştinţe servicii web: SOAP, XML, JSON;
Prezentarea unui portofoliu de aplicaţii dezvoltate.

BENEFICII OFERITE

Contract pe perioadă nedeterminată (cu perioadă de probă);
Salariu atractiv, conform experienţei şi calificărilor;
Oportunităţi de dezvoltare profesională;
Instruire în domeniile tehnice;
Instruire pe proiect;
Posibilitatea de a învăţa în cadrul echipei;
Facilităţi sociale: asigurare medicală privată şi abonament activităţi sportive;
Program de lucru flexibil;
Acces rapid la sediul firmei (zona Pipera).

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services.