Programator PHP

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Impreuna cu o echipa tehnica de profesionisti dezvolta si sustine aplicatii web pentru proiecte online de TOP din domeniul .ro.
Mai multe informatii despre proiecte pe www.activesoft.ro

CERINTE

- minim 2 ani experienta in programare web;
- facultate de profil Informatica finalizata sau an terminal;
- limbaje de programare: PHP 5;
- baze de date SQL (MYSQL, POSTGRESQL);
- capacitate de analiza si sinteza;
- cunostinte bune in JavaScrispt, HTML, CSS (HTML5 si CSS3 reprezinta un avantaj);
- cunostintele de ActionScript 2/3, OOP, Python si NodeJS reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant (in concordanta cu nivelul profesional si experienta);
- posibilitate de dezvoltare profesionala;
- tichete de masa;
- acces gratuit la sala de fitness si cabinet de masaj;
- alte bonusuri si avantaje.

Active SOFT este unul dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (13 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 200 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online: informatii, servicii si recomandari de calitate.

Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.

Active SOFT - smart internet aplications.