Programator Junior

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la integrarea magazinelor clientilor cu serviciile oferite de platforma Okazii.ro;
- Acorda suport tehnic clientilor de pe platforma magazine.okazii.ro (telefonic si pe e-mail);
- Viziteaza clientii atunci cand este nevoie
- Participa activ la intalniri legate de proiecte tehnice pentru magazine
- Da dovada de initiativa si propune imbunatatiri ale sistemelor tehnice/serviciilor Okazii pe baza feedback-ului cules de la utilizatorii de solutii customizate oferite de okazii.ro;

CERINTE

- Abilitati bune de comunicare si interrelationare cu clientii;
- minim 1-2 ani experienta in PHP 5/5.3 si MySQL;
- Cunostinte medii Microsoft Office Excel/CSV (VBA);
- Cunostinte medii de HTML / XHTML / XML;
- Cunostinte de baza de configurare apache/php/mysql
- Cunostine de baza in utilizarea cpanel
- Clienti de ftp (FileZilla, WinSCP);
- Disponibilitate de a invata
- Cunoasterea limbii engleza la nivel avansat
- Orientare spre client;
- Spirit de echipa;

Reprezinta un avantaj:
- Cunoasterea sistemelor CMS si a platformelor de comert online (ex: magento, prestashop, oscommerce, opencart, joomla, zen cart, etc.)
- Cunostinte utilizare Web Services, CSS;
- Cunostinte de baza JAVASCRIPT, AJAX;
- Cunostinte de baza linux

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Bonuri de masa
- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
- Acces la sala de masaj si fitness al companiei

este cel mai mare portal de comert online din Romania. Cu peste 4.5 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 2.000.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 1.000.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 100 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii este unul din putinele locuri din Romania unde se gasesc specialisti adevarati in online de la care se poate invata.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.