Programator Java

Dolmen Technology Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea şi implementarea aplicaţiilor software;
• Personalizarea, intreţinerea şi extinderea aplicaţiilor existente;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
• Excelent pregătit professional
• Serios şi responsabil
• Ordonat, riguros
• Punctual
• Capabil să comunice cu colegii şi superiorii

CERINTE:
• Autonomie în găsirea şi implementarea de soluţii software.
• Experienta in dezvoltarea de aplicatii complexe J2EE / J2SE in cadrul unei echipe de dezvoltare software.
• Cunoştinţe solide în:
- Tehnologii Java J2EE (Spring, Hibernate, Web Services, Servlets, JSP, EJB, JSF, JDBC);
- Tehnologii Web (HTML, XML, XSLT, JQuery, JavaScript, AngularJS, Ext JS, AJAX, REST);
- Platforme: Apache Tomcat, JBoss/WildFly, Linux, Windows, Eclipse, Maven, GIT/SVN;
• Cunoştinţe de programare/administrare a bazelor de date Oracle şi/sau SQL Server.
• Capacitatea de a se integra rapid în echipă.

BENEFICII OFERITE

• Şansa de a lucra în proiecte internaţionale, cu tehnologii diverse;
• Mediu de lucru antrenant şi motivant;
• Salariu motivant.

Dolmen Technology Srl societate de consultanta IT, specializata in domeniul resurselor umane, ofera servicii complete de consultanta, asigurand solutii de calitate atat pentru candidati cat si pentru companii.