Programator / Coder Senior

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Start-up deosebit cauta programator/coder senior serios, cu experienta

Iti doresti sa fii parte dintr-o echipa tanara, entuziasta, dedicata, care si-a dovedit succesul in plan local si acum vrea sa-si maximizeze potentialul in plan international?

Cauti o provocare, vrei sa ai o contributie semnificativa in intreaga industrie? Vrei sa iti fie recunoscute si rasplatite rezultatele? Vrei sa se vorbeasca peste tot de rezultatele muncii tale?

Iti putem garanta asta daca esti cel pe care-l cautam. Vezi mai jos daca te potrivesti.

CERINTE

Te apropii de CANDIDATUL IDEAL cu un raspuns categoric “Da!” la fiecare din intrebarile de mai jos:

I. Cerinte/ intrebari esentiale

- Ai o baza solida si completa de cunostinte si experienta in programare web (JAVA, PHP, JavaScript, HTML/CSS) si ai lucrat suficient de mult cu cele mai folosite framework-uri pe proiecte concrete, lansate, testate, imbunatatite?

- La fel, ai o baza solida si completa de cunostinte si experienta cu baze de date mari (MySQL, SQL Server, alte baze de date necesare pentru cantitati imense de date)?

- Ai lucrat cu API-urile celor mai mari retele sociale (Facebook, Twitter, etc) in proiecte concrete pe care ni le poti prezenta?

- Ai minim 2-3 ani de experienta in lucrul pe proiecte de anvergura, care la modul ideal au inclus baze de date mari, probleme de scalabilitate rezolvate cu succes?

II. De dorit :

- Esti o fire organizata
- Cunosti limba engleza la nivel scris/vorbit cel putin mediu
- Ai studii superioare finalizate, dar esti mereu curios sa inveti lucruri noi
- Ai cunostinte medii de linux/administrare servere/virtualizare

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant + mariri periodice + bonusuri
- ai sansa sa te faci remarcat prin munca ta
- mediu de lucru placut, echipa de geeks&friends