PROGRAMATOR / ADMINISTRATOR MAGAZINE ONLINE PRESTASHOP

Educational Marketing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
- Proiectarea structurii logice si grafice, programarea, perfectionarea si finisarea aspectului si functionalitatii magazinelor online ale companiei (in platforma Prestashop);
- Managementul construirii magazinelor online ale companiei, prin colaborarea si coordonarea cu echipa de SEO, SMM, introducere de date si cu departamentul de grafica.

CERINTE

CERINTE OBLIGATORII:
- Cunoastere si experienta anterioara in administrarea si creatia de magazine online in platforma PRESTASHOP;
- Cunoștințe medii / avansate de PHP, MySql, HTML/CSS/Javascript etc.
- Cunostinte si talent de design web si functionalitate magazine online.
- Cunostinte medii de design website si suita grafica Adobe.
- Experiență de lucru cu Prestashop, atat pe zona de administrare cât și pe dezvoltare site, mentenanță, instalare de module.

CONSTITUIE AVANTAJE:
- cunostinte si experienta de e-commerce;
- cunostinte in oricare alte tool-uri de e-commerce (ex: Magento, Shopify, etc.)
- cunostinte si experienta anterioara de Search Engine Optimization onpage si offpage, Search Engine Marketing si usability;
- cunostinte despre ultimele tendinte in SEO, SEM si modificarile de algoritm;
- cunostinte minime/medii de Social Media Marketing (SMM in special pe facebook);
- cunostinte de operare in Excel in special si in suita MS Office in general;
- cunostinte medii-avansate de grafica computerizata (corel, photoshop, illustrator, gimp etc.);
- abilitati de redactare, copywriting, arhitectura informatiei;
- sa detina acasa un calculator cu conexiune buna la internet;
- buna cunoastere a limbii engleze;
- atentie la detalii, meticulozitate, gandire logica si bine organizata, abilitate de invatare si intelegere, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- posibilitati de ascensiune rapida pe pozitie de manager de proiect si angajare full time pe salariu foarte motivant, la nivel de companie multinationala;
- pe cat posibil, lucru de acasa, de la calculatorul personal, eliminarea deplasarilor inutile la birou;
- plata fixa, motivanta, imediata si predictibila, in functie de disponibilitatea de munca si rezultate (plata se face pe card, dupa fiecare sarcina indeplinita sau la intervale stabilite de comun acord);
- program flexibil, fara program, fara norme si termene (puteti lucra part-time, full-time sau overtime in functie de disponibilitate si dorinta);
- posibilitatea de dezvoltare de noi aptitudini profesionale complementare experientei anterioare prin traininguri gratuite sustinute de companie, invatare si practica.
- mediu de munca placut, cu colegi amiabili si conducere intelegatoare, flexibila si open-minded.

Educational Marketing este o editura specializata in publicatii si portaluri educationale.