Programator

Camera de Comert si Industrie a Romaniei

Job expirat

RESPONSABILITATI

- întreţinerea/dezvoltarea/proiectarea/reproiectarea de aplicaţii în conformitate cu specificaţiile date;
- crearea de module complete (specificaţii, interfaţă, cod), testare module nou create sau deja existente şi corecţia erorilor descoperite, optimizarea algoritmilor şi procedurilor acolo unde este cazul, scrierea de documentaţie tehnică privind codul realizat;
- asigurarea interfeţei între CCIR şi echipele de analiză/proiectare/implementare de aplicaţii informatice în cazul realizării acestora de către firme specializate, participarea şi urmărirea modului în care se desfăşoară etapele de analiză/proiectare/implementare ale aplicaţiilor;
- cooperarea cu alte instituţii (în ceea ce priveşte schimbul de informaţii, predarea/preluarea bazelor de date în structura convenită între părţi);
- realizarea şi actualizarea aplicaţiilor CCIR;
- gestionarea părţii de programare şi actualizare pentru website-urile CCIR;

CERINTE

- studii superioare de specialitate informatică;
- cunoaşterea mediilor de dezvoltare pentru aplicaţii informatice;
- cunoştinţe de C#, Microsoft SQL Server, ASP.NET, HTML, CSS, AJAX;
- cunoştinţe de programare algoritmică, OOP, LINQ;
- experienţă în exploatarea SGBD-urilor;
- capacitatea de investigare, deducţie logică, de folosire a instrumentelor software/limbajelor de programare pentru a dezvolta şi implementa soluţii software testate care satisfac cerinţe tehnice, organizaţionale şi de afaceri;
- realizarea schemelor logice şi de proces, transpunere în comenzi de procesare a informaţiilor;
- conştiinciozitate în realizarea la termen a sarcinilor;
- adaptabilitate la lucrări noi;
- abilitatea de a lucra în echipă, orientare spre rezultate și calitate;
- disponibilitate la efort prelungit;
- dorinţa de perfecţionare permanentă şi asimilare de noi cunoştinţe prin instruire şi autoinstruire;
- cunoaşterea limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

Camera de Comert si Industrie a Romaniei este cea mai puternica asociatie a mediului de afaceri din Romania, reunind in randurile sale intreaga retea de camere de comert si industrie judetene, camere de comert bilaterale si asociatii profesionale.

Camera de Comert si Industrie a Romaniei este o organizatie neguvernamentala, cu caracter autonom, care sustine interesele comunitatii de afaceri in dialogul cu institutiile statului si organismele internationale. CCIR actioneaza pentru crearea unui mediu de afaceri stabil, coerent si propice dezvoltarii sectorului privat, unei economii de piata reale, durabile si deschise spre exterior.

CCIR este aproape de mediul de afaceri si prin oferta sa de servicii care include misiuni economice, programe de perfectionare profesionala, organizarea de seminarii si dezbateri, baze de date de informatii si oportunitati de afaceri etc.