Profesor/oara de limba germana, pentru colaborarea cu Germania

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de o persoana pentru desfasurarea activitatilor de predare a limbii germane persoanelor selectate pentru inceperea activitatii in Germania.

Interviurile se vor tine in perioada 13.08-15.08.2013 in Bucuresti, iar inceperea activitatii va fi undeva la sfarsitul anului 2013.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!

CERINTE

Activitatea Dvs. va include urmatoarele:
- organizarea de cursuri de predare de limba germana si obtinerea celor mai bune rezultate in cel mai scurt timp

CERINTE:
-exeprienta in domeniul didactic / invatamant
-accesul zilnic la o sursa de internet
-permis de conducere: cat. B
-vorbirea limbii germane: avansat
-posibilitatea organizarii orelor pregatitoare
-disponibilitatea de a lucra in colaborare cu o firma germana
-posibilitatea de a emite un certificat/diploma de competente lingvistice (ATENTIE!!!! diploma nu trebuie sa fie una recunoscuta international, ci foloseste firmei noastre la integrarea/aprecierea nivelului de cunoastere a limbii germane de catre viitorii nostri angajati)
-lucrul pe cont propriu
-spirit organizatoric, harnic si descurcaret.

BENEFICII OFERITE

Remuneratia se va face in functie de realizari/volumul de lucru. Colaborarea se va face in baza unei comenzi care va veni din partea firmei noastre pentru efectuarea, de exemplu, a 200 de ore de predare de limba germana.

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )