Profesor engleza - FollowMe

SC FOLLOWME CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Cautam noi colege ce poseda cunostinte foarte bune de limba engleza (nivel B2 sau superior) - Facultatea de limbi si literaturi straine / Litere reprezinta un avantaj. Entuziasmul, dorinta de a lucra cu copiii de toate varstele, rabdarea si permanenta preocupare pentru imbunatatirea cunostintelor si tehnicilor sunt importante in aceasta meserie, la fel ca si deschiderea fata de diverse tipuri de comportament.

Un profesor FollowMe trebuie de asemenea sa fie rezistent la stres, adaptabil la diverse tipuri de colectiv si echilibrat, astfel incat sa poata lua cele mai bune decizii pentru fiecare cursant in parte.
Majoritatea cursurilor sunt organizate in timpul dupa-amiezei, programul este incompatibil cu cursurile de Master de zi.

CERINTE

Cerinte:
-Aptitudini pedagogice, rabdare, tact, pasiune pentru activitatea pedagogica
-Seriozitate, punctualitate, creativitate, entuziasm
-Dorinta de dezvoltare personala si profesionala continua
-Experienta de minimum un an ca trainer/ profesor constituie un avantaj
-Disponibilitate pentru activitati extrascolare, participarea la teste Cambridge, excursii, tabere, activitati in echipa
-Dedicare si orientare catre clienti
-Colaborare buna cu echipa si fluenta in comunicare

Responsabilitati:
- Pregatirea cursurilor adresate copiilor (4-14 ani, diverse niveluri de cunostinte) si adultilor la sediul FollowMe, utilizand resursele disponibile
- Conceperea planificarilor, a fiselor de lucru si a evaluarilor
- Pregatirea si sustinerea orelor de curs la nivel profesionist si monitorizarea evolutiei cursantilor
- Corectarea fiselor de lucru, a testelor si a caietelor de notite / activitati ale cursantilor, completarea dosarelor la zi
- Participarea la sedinte si traininguri

Centrele de limbi straine FollowMe (in zonele Titan, Vitan, Drumul Taberei si Ghencea) organizeaza la sediile proprii cursuri de engleza pentru copii incepand cu varsta de 4 ani si pentru adulti. In paralel, asiguram pregatirea si inscrierea cursantilor pentru examenele Cambridge.