Profesor de limba engleza

Cursevo

Job expirat

RESPONSABILITATI

- disponibilitate de a invata permanent si deschidere catre moduri noi, inovative de predare care sa aduca plus valoare pregatirii cursantilor

- pregatirea cursurilor bazandu-se pe tematica corespunzatoare nivelului predat

- urmarirea progresului individual al cursantilor si oferirea de feedback

- pregatirea materialelor necesare cursurilor

- implicarea si participarea la toate activitatile centrului Cursevo

CERINTE

1. Cunostinte foarte bune de limba engleza- fluenta si pronuntie la nivel superior
2. Adaptabilitate la tipologii diferite de cursanti
3. Spirit de empatie si implicare in activitatea de predare, aplecare catre nevoile cursantului
4. Dorinta de a lucra cu oamenii si de a-i ajuta sa invete limba engleza
5. Studiile de specialitate constituie un avantaj, DAR nu sunt obligatorii (Facultatea de limbi si literature straine)

BENEFICII OFERITE

Bonus financiar motivant pentru cursanti reinscrisi

Centrul de limbi straine Cursevo situat in zona Piata Romana organizeaza cursuri de limba germana si engleza pentru adulti si copii cu varsta de peste 10 ani. Cursevo este singurul centru de limbi straine din Romania unde invatarea limbii germane si engleze se face exclusiv prin metoda Silent Way. Astfel, aveti posibilitatea de a dezvolta profesional, de a deprinde un mod exceptional de predare caracterizat prin creativitate si dinamism.