PR Specialist

Loop Operations

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Se ocupa de gestionarea activitatii si implementarea planului de comunicare a 2 conturi: Loop Operations (compania de consultanta) si Ingenius Hub (incubator de afaceri);
• Elaboreaza, dezvolta si implementeaza evenimente in cadrul bugetului disponibil si conform calendarului stabilit;
• Contribuie la elaborarea materialelor de prezentare si promovare a companiei si mentine legatura cu furnizorii;
• Gestioneaza relatiile cu presa si parteneriatele media in vederea identificarii de oportunitati de comunicare;
• Actualizeaza permanent conturile de Social Media (Facebook, Instagram, LinkedIn) si mentine o prezenta active;
• Administreaza si actualizeaza continutul site-urilor www.looopoperations.ro si www.ingenius-hub.eu in conformitate cu planul editorial (actualizarea informatiilor, redactarea de materiale de prezentare, propunerea de subiecte de articole si realizarea acestora);
• Contribuie la realizarea newsletter-ului lunar.

CERINTE

Candidatul Ideal:
• are studii superioare finalizate, in jurnalism, comunicare si relatii publice sau studii economice;
• are minimum 5 ani experienta profesionala in pozitii similare;
• cunoaste limba engleza la nivel avansat;
• are abilitati de leadership si coordonare echipe;
• are abilitati de vanzari si cunoaste tehnici si metode de promovare;
• este comunicativ, deschis, pozitiv si prietenos si ii place sa socializeze in medii diverse;
• are cunostinte dezvoltate de social media;
• are abilitati de gestiune a timpului, capacitatea de a lucra sub presiune, intr-un mediu schimbator si in continua dezvoltare.

BENEFICII OFERITE

• Dezvoltarea carierei profesionale intr-un mediu profesionist, orientat catre nevoile clientului si in care accentul se pune pe calitatea prestatiei;
• Investitie permanenta in formarea profesionala si branding-ul personal al angajatului;
• Posibilitate de promovare in timp scurt si mediu in functie de performante;
• Pachet salarial motivant, telefon, bonusuri pentru performanta si alte facilitati;
• Acces la informatii relevante pentru natura postului si la o baza extinsa de surse de informare;
• Acces la echipament tehnic de ultima generatie;
• Acces la un network extins in functie de tipul postului;
• Posibilitate de expunere publica in functie de tipul postului.

Loop Operations este compania de consultanta pe care o cauti daca doresti sa iti dezvolti cariera intr-un mediu de lucru competitiv, daca esti perfectionist, lucrezi cu pasiune si iti place sa raspunzi de calitatea pe care o oferi clientilor.

Cu o experienta de peste 7 ani in domeniul accesarii fondurilor europene si implementarii de proiecte, compania are un portofoliu de peste 42.000.000 de euro in fonduri accesate pentru clientii si partenerii sai. In mod sigur iti vei gasi locul in una din cele patru divizii ale Loop Operations – Loop Finance – finantarea proiectelor, Loop Skills – dezvoltarea resurselor umane, Loop Management – management de proiect si Loop Communication – branding si comunicare de proiect – divizii care se completeaza reciproc, transformand eforturile de dezvoltare a unui proiect intr-un proces fluid si natural.

Din 2015, am infiintat Ingenius Hub, un spatiu dedicat tinerilor antreprenori care nu cauta numai un spatiu de lucru, dar si un mediu in care sa se dezvolte odata cu afacerea lor, având suportul permanent al mentorilor si consultantilor companiei.