PR MANAGER

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si urmareste implementarea strategiei de comunicare si marketing si monitorizeaza tot procesul de comunicare la nivel intern si extern.
- Colaboreaza indeaproape cu alte departamente - in cadrul unor proiecte de comunicare externa de mare anvergura
- Participa la planificarea strategica si la stabilirea obiectivelor activitatilor de promovare
- Dezvolta strategia de comunicare interna si externa
- Dezvolta si standardizeaza instrumentele necesare comunicarii interne si externe
- Realizeaza comunicate de presa, articole de presa si mapele de presa
- Promoveaza activitatile organizatiei folosind instrumente de tip social media
- Realizeaza si tine la zi baze de date cu contactele organizatiei: parteneri, aparitiile media, campanii, oferte, publicatii si emisiuni de specialitate, oameni de presa s.a.

CERINTE

- 3-5 ani experienta in comunicare, marketing si relatii publice; prezinta un atuu experienta in domeniul serviciilor logstice sau al transportului sau experienta intr-o agentie de PR
- Abilitati excelente de comunicare, completate de capacitatea de a adapta mesajul in functie de grupurile tinta
- Abilitati excelente de comunicare verbala;
- Abilitatea de a lucra cu mass media/alti parteneri si a dezvolta si consolida astfel de relatii;
- Atentie distributiva, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
- Persoana pro-activa, cu initiativa, dinamica, orientata pe rezultat, cu abilitati organizatorice
- Studii superioare, de preferinta marketing si/sau comunicare;
- Cunostinte avansate - limba engleza (scris si vorbit).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/