PPC Specialist

INCOGNITO CONCEPT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrare in mod direct campanii Google AdWords, Facebook Ads, LinkedIn Ads, in baza strategiei primite;
Monitorizare KPIs stabiliti pentru fiecare campanie;
Dezvoltare si implementare campanii prin care atingi KPIs stabiliti;
Generare rapoarte periodice pentru clientii administrati;
Analiza rapoarte si recomandari pentru imbunatatirea indicatorilor aferenti si a campaniilor derulate.

CERINTE

2 ani experienta in marketing online (in special AdWords si Facebook Ads);
Experienta in administrarea de campanii Google AdWords si Facebook Ads;
Cunostinte solide despre Google AdWords, Facebook Ads, Google Analytics, Excel si platforme de e-mail marketing de tip MailChimp;
Certificari Google AdWords ( Search Adwords + Display + Mobile) si/sau Facebook.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru prietenos;
Posibilitatea de a te dezvolta profesional alaturi de o echipa tanara.

DESCRIEREA FIRMEI

Full-service web company specialising in Magento eCommerce