PHP developer

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre cei mai importanti jucatori din piata de email marketing. Compania lucreaza cu baze de date foarte mari, aplicatii distribuite pe mai multe servere similare google analitycs si are in lucru multe procese de automatizari cu foarte multe elemente de logica in programare.

Dezvoltatorul PHP contribuie la proiectarea si dezvoltarea platformelor software ale companiei si la integrarea acestora cu alte aplicatii comerciale si/sau cu platformele clientilor.

CERINTE

- Minimum 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web folosind PHP
- Experienta in programarea orientata pe obiect (OOP)
- Cunostinte bune de Smarty, Ajax, Javascript / jQuery
- Experienta in lucrul cu baze de date: PostgreSQL / MySQL
- Cunostinte Linux la nivel mediu
- Cunostinte HTML, XHTML si CSS
- Cunostinte web services (SOAP / REST)
- Cunostinte expresii regulate
- Student sau absolvent Automatica, Electronica, Matematica-Informatica, Informatica aplicata, Fizica

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.