PHP Developer

Sunshine International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, agentie de eCommerce full-service din Romania, suntem in cautarea unui PHP Developer cu experienta.

Viitorii colegi/e ar trebui:

sa fie absolvent/a de studii superioare sau in an terminal
sa detina cunostinte medii-avansate de PHP si MySQL (obligatoriu), experienta minimala in utilizarea Smarty Templates, preferabil familiaritate fata de alte tehnologii moderne specifice (XHTML/CSS, JavaScript etc.)
sa fie o persoana tehnic creativa, interesata de noile aparitii si tehnologii specifice
sa poata genera si/sau optimiza coduri pentru functionalitati fundamentale
sa cunoasca ce inseamna a lucra concret in sfera IT, implicand clienti reali, dezvoltari pe cod live, termene limita stringente
sa inteleaga importanta dezvoltarii unei maniere de lucru “bug-free” privind commit-ul pe productie
sa aiba disponibilitate de lucru full time
sa detina capacitate de adaptare la un ritm de lucru alert
sa posede aptitudini de organizare, structurare si planificare a propriei activitati, cu rationament logic si orientata pe gasirea de solutii concrete
sa detina abilitati de comunicare, sa poata lucra in echipa si sa isi poata coordona eficient activitatea la acest nivel
sa respecte cu strictete termenele asumate si sa poata lucra cu termene limita

CERINTE

In calitate de PHP Developer trebuie sa:

transformi implementari ale CMS-ului pentru transpuneri functionale de magazine online, in functie de specificul si cerintele concrete ale fiecarui client in parte
modifici segmente de cod pentru functionare optima in mediile de baza
optimizezi functionarea magazinelor inclusiv in conditii variate de context:
modificari si/sau integrari de livrari prin diverse servicii de curierat
posibilitati de plata prin apelarea platformelor diversor provideri de plati online
integrari cu sisteme de gestiune de tip CRM, ERP, WMS etc.
lucrezi coordonat in echipa, inclusiv cu colegii Front End developeri, acolo unde situatia o impune
propui solutii tehnice pentru anumite perspective vizand dezvoltarea ulterioara

BENEFICII OFERITE

In cadrul echipei noastre vei:

dobandi un nivel superior de intelegere a conceptelor fundamentale atat PHP cat si din zona eCommerce, beneficiind de know-how considerabil
deprinde abilitati de auto-organizare si respectare a deadline-urilor
invata sa identifici si aplici cele mai bune solutii tehnice
intelege si estima volumul de munca necesar pentru a pune in practica diverse specificatii de programare folosind solutiile CMS ale companiei, cu posibilitate de extrapolare si in alte domenii
participa singur sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si/sau mententanta pe aplicatii deja existente

Compania va ofera:

plan de cariera si oportunitati de avansare
suport pentru imbunatatirea continua a cunostintelor in cadrul unei echipe cu experienta de peste 10 ani in domeniu
iesiri si teambuilding-uri intr-un cadru informal
atmosfera de lucru degajata

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.