Personal laborator – Inginer si tehnician

GEOSTUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Laborator de Analize si Incercari in Constructii angajeaza Tehnician (studii medii tehnice) si Inginer (studii superioare absolvite -UTCB, CCIA, CFDP, Ecologie, Inginerie Geologica si Geotehnica).

- Efectueaza analize, incercari si determinari in conformitate cu cerintele caietelor de sarcini si ale planurilor de control ale calitatii aplicabile (pentru profilele GTF, MD, D si ANCFD);
- Respecta prevederile normelor tehnice in efectuarea incercarilor si interpretarea rezultatelor si comunica aceste rezultate factorilor interesati;
- Inregistreaza, analizeaza si prelucreaza rezultatele incercarilor propunand actiuni corective atunci cand este cazul;
- Elaboreaza buletinele de incercare si rapoartele tehnice respectand prevederile normelor tehnice;
- Identifica si defineste problemele reale sau potentiale pe linie de calitate;
- Initiaza gasirea de solutii pentru deficientele/neconformitatile identificate in cadrul laboratorului.

CERINTE

- Experienta de cel putin 5 ani pe o pozitie similara;
- Specializare in incercari de laborator si teren in profil GTF, MD, D;
- Cunostinte despre rezistenta materialelor;
- Abilitati foarte bune de utilizare a PC-ului (MS Office, Autocad);
- Capacitatea de a lucra sub presiune si de a rezolva mai multe sarcini concomitent;
- Cunoasterea standardelor tehnice de referinta;
- Cunoasterea cerintelor legale in domeniu;
- Cunoasterea unei limbi straine reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-un mediu placut, in laboratoare dotate cu aparatura moderna automata, cu o echipa de profesionisti;
- Dezvoltare profesionala prin participarea la programe de training de specialitate

SC Geostud SRL a fost înfiinţată în anul 2001 cu scopul de a realiza studii geotehnice, încercări de laborator, rapoarte de mediu, studii de impact asupra mediului, bilanţ de mediu, raport de amplasament şi evaluare adecvată.