Persoana pentru marketing online

accesis

Job expirat

RESPONSABILITATI

Accesis angajeaza persoana pentru promovarea online a paginilor web asociate in cadrul unui internship remunerat.

Responsabilitati

• crearea unei prezente online a firmei si paginilor web asociate organizata si de calitate prin aspect si continut
• realizarea unor noi pagini Facebook, promovarea acestora si a celor existente deja, managementul comentariilor si a raspunsurilor la intrebari, directionarea oamenilor de pe Facebook spre noi.
• realizare si coordonare concursuri Facebook
• crearea de conturi si postarea evenimentelor pe LinkedIn si alte retele de socializare in afara de Facebook
• postare anunturi despre evenimente pe toate site-urile axate pe educatie si evenimente pentru copii
• contactarea revistelor online si a blogurilor cele mai mari pentru anuntarea evenimentelor si pentru obtinerea din partea lor a unei postari cu link spre pagina evenimentului
• realizarea unor diferite ad-uri pentru a le posta
• realizarea postarilor pe site la timp si trimiterea de e-mailuri
• optimizarea site-urilor pentru un ranking bun (keywords)
• solicitarea feedback-ului dupa evenimente

CERINTE

Este necesar sa aveti:

• experienta in administrare pagini oficiale si de evenimente
• o buna cunoastere a retelelor de socializare
• intelegere a mediului online si a activitatilor de promovare
• aptitudini de coordonare a mai multor activitati
• sa fiti o persoana organizata, atenta la detalii
• colaborare in echipa si fluenta in comunicare

BENEFICII OFERITE

• internship remunerat

Accesis, prin cele doua departamente de comunicare - Accesis Train Conversation si Accesis Human Resources, lucreaza pentru a imbunatati si aduce noi solutii pentru livrarea cursurilor de comunicare in limba straina si a programelor de training, precum si imbunatatirea continua a produselor. Trainerii inteleg mediul de afaceri, sunt mereu in contact cu schimbarile politice si administrative, cauta solutii optime problemelor de training aparute si sunt dedicati serviciului si administrarii impecabile a relatiilor cu clientii.

www.accesis.ro