Persoana pentru Marketing Online

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
- experienta in strategie integrata de comunicare si dezvoltare a unui magazin online in faza de start up
- experienta in creare, implementare si supraveghere campanii PPC ( Adwords, Facebook)
- cunostinte Marketing Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Facebook Ads, GDN, Google Search, Bloguri.
- cunostinte bune in programul Photoshop
- cunostinte de baza SEO (keywords)
- cunostinte privind principiile de Marketing si Branding.
- cunostinte limba engleza (scris si vorbit)

CERINTE

Responsabilitati si beneficii:

- Conceperea si impementarea unei strategii generale integrate de marketing pe segementul nostru de business
- Conceperea si impementarea strategiei de Social Media
- Optimizare SEO on page si off page a site-ului
- Conceperea si derularea campaniilor PPC ( landing page, Adwords, Facebook)
- Monitorizarea rezultatelor campaniilor derulate si furnizarea de rapoarte constante catre management
- Postarea de anunturi, mesaje publicitare
- Promovare pe retele sociale
- Gasirea unor parteneriate strategice cu boguri si reviste de profil
- Setarea si impementarea strategiei de email marketing

BENEFICII OFERITE

-mediu de munca placut, echipa tanara.