P&S Tailors cauta croitoreasa/croitor!

Paul'S Promotion

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- de a lua masuratorile clientului si de a intelege corect solicitarile clientului;
- de a analiza impreuna cu designer-ul cerintele si informatiile clientilor;
- de a construi articolele de imbracaminte dupa cerintele si informatiile clientilor (realizarea produsului cap-coada, la comanda);
- de a potrivi si de a perfectiona articolele de imbracaminte potrivit cerintelor clientilor (inclusiv operatiuni de coasere la masina);
- de a realiza articolele de imbracaminte (in baza masuratorilor - croitorie la comanda). Toate aceste articole vor fi manipulate extreme de atent pentru a se evita deteriorarea lor;
- de a curata zilnic zonele de lucru inclusiv toate echipamentele si masinile folosite;
- de a indeplini toate sarcinile de serviciu in conformitate cu regulile, practicile, procedurile companiei.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
- studii: minim liceul (diploma de bacalaureat);
- cursuri de croitorie/design vestimentar;
- sa fie o persoana sociabila, dinamica, flexibila, motivata, responsabila, deschisa, creativa, cu spirit de initiativa, amabila, ordonata, placuta, gata sa invete ceva nou;
- sa fie o persoana orientata catre client;
- pasiune pentru creatie si implicare totala, pana la cele mai mici detalii, in activitatea de croitorie;
- sa aiba experienta de cel putin doi ani in croitorie (in mod deosebit croitorie la comanda, inclusiv masuratori si crearea articolelor de imbracaminte);
- sa aiba experienta in utilizarea echipamentelor aferente acestei activitati;
- bun cunoscator al domeniului confectiilor textile pentru femei.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- initial contract de munca la domiciliu, iar ulterior se va incheia contract individual de munca;
- pachet salarial corelat cu criteriile de performanta;
- posibilitate de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei:
Ai o pasiune pentru moda? Iti doresti o cariera intr-un mediu dinamic, la unul dintre cele mai profesioniste ateliere de croitorie din Romania?
Daca raspunsul este afirmativ, atunci te invitam sa aplici la aceasta oferta si sa descoperi oportunitatile pe care P&S Tailors ti le ofera!

P&S Tailors este primul atelier de croitorie din tara care utilizeaza tehnici noi de design si croitorie in vederea realizarii unor articole de imbracaminte personalizate, potrivit nevoilor si dorintelor clientilor.
Valorile angajatilor companiei sunt reprezentate de munca in echipa, creativitatea, profesionalismul si atentia acordata celor mai mici detalii, astfel incat clientii sa fie pe deplin multumiti de produsele si serviciile companiei.