Ospatari Hotel 4*

Hotel Arc de Triomphe 4*

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ospatari mic-dejun:
- pregatirea bufetului de mic-dejun
-primirea clientilor intr-un mod ospitalier si profesional
-servirea propriu-zisa a micului-dejun
-strangerea bufetului de mic-dejun
-pregatirea restaurantului pentru servirea pranzului

Ospatari restaurant a-la-carte:
-pregatirea restaurantului pentru servirea pranzului si a cinei
-servirea clientilor restaurantului la nivelul impus de standardele hotelului.
-posibilitatea de a recomanda produse din meniul restaurantului pentru upselling (pairing de vinuri).
-inchiderea fiscala a zilei si pregatirea salonului pentru micul-dejun pentru a doua zi.

CERINTE

- experienta in service-ul care include mancare este preferat.
- prezenta placuta, atat prin atitudine cat si prin imagine.
- disponibilitate pentru a lucra ore prelungite daca va fi cazul.
- nivel conversational de limba Engleza

BENEFICII OFERITE

- salariu fix atractiv, cu posibilitate de marire in functie de performanta in cadrul hotelului
- prioritatea de a lucra la evenimente private in cadrul hotelului, care sunt platite separat.
- posibilitatea de cazare pentru candidatii din provincie.

Residence Hotels este un grup de hoteluri boutique de 4*, avand 3 locatii in Bucuresti si o locatie pe Riviera Franceza, in Hyeres,