Ospatar, Valea Doftanei

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persons Romania recruteaza pentru clientul sau, o pensiune de lux din Valea Doftanei, un ospatar serios, cu experienta si calificare.

Descrierea postului:
- Preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
- Verifica notele de comanda, pentru mesele rezervate si alte actiuni ale zilei curente;
- Verifica starea de curatenie si igienizare a saloanelor de servire, din baruri, holuri, oficii, starea veselei de servire, grupurile sanitare, luand masuri operative de remediere a lipsurilor;
- Respecta programul de functionare a pensiunii;
- Aranjeaza si gospodareste stocurile de inventar, materiale si produse;
- Lasa nota, in caietul de sarcini, pentru schimbul urmator, de sarcinile ce urmeaza a fi rezolvate;
- Asigura targetul de vanzari conform planificarii lunare;
- Intocmeste rapoarte zilnice si saptamanale asupra situatiilor de vanzari;
- Acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
- Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi;

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
- Studii medii;
- Calificarea in cel putin o meserie de baza (ospatar, barman);
- Experienta anterioara de minim 2 (doi) ani in calitate de ospatar sau barman;
- Vechime in activitatea serviciilor din restaurante (saloane, baruri), in care a aplicat formele si sistemele de servire a preparatelor si bauturilor catre clienti.
- Receptivitate;
- Aspect fizic si vestimentar placut;
- Spirit de observatie dezvoltat;
- Abilitati dezvoltate de comunicare si politete;
- Disponibilitate pentru control si autoanaliza, calm, seriozitate, corectitudine, hotarare, promptitudine.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
Pachet salarial atractiv, in functie de experienta;
Cazare;
Masa;
Transport;

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement