Ospatar/Barman Grand Hotel Continental 5*

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
Atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila,
Orientare catre client,
Abilitati de comunicare, lucru in echipa,
Responsabilitate, seriozitate, punctualitate.

CERINTE

Studii medii, absolvent liceu/scoala profesionala de specialitate,
Curs de calificare,
Experienta pe un post similar,
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat,
Bune cunostinte despre normele de igiena in alimentatie publica.

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra:
Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei,
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Continental Hotels are o traditie de peste 20 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.
In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE.
Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii: Grand Hotel Continental (*****), Continental Forum(****), Continental(***), Hello Hotels(**), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe, Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania.
Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.