Ospatar/ Barman

SC Trabo Factory

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Efectueaza curatirea locului de munca in vederea inceperii activitatii
-Verifica si pregateste mobilierul, echipamentul si obiectele de inventar pentru servirea clientilor
-Ofera clientilor lista cu meniul, detalii referitoare la continutul acesteia si face recomandari privind formularea comenzii
-Intocmeste comanda, o transmite la bucatarie si apoi serveste preparatele culinare imediat ce au fost pregatite
-Serveste bauturi alcoolice si nealcoolice conform comenzii clientului
-Debaraseaza mesele dupa fiecare fel de mancare
-Intocmeste nota de plata corespunzatoare comenzii clientului, o prezinta acestuia si incaseaza correct contravaloarea serviciilor oferite.
-Pregateste locul de servire pentru o noua comanda
-Indeplineste alte sarcini atribuite de catre superiorul ierarhic, in concordanta cu obiectivele curente ale unitatii

CERINTE

-Persoana responsabila, disciplinata, punctuala, serioasa
-Abilitatea de lucru in echipa
-Disponibil pentru program de lucru in schimburi
-Abilitati de comunicare foarte bune, flexibilitate, amabilitate.
-Abilitati de lucru cu clientii
-Stabilitate psihica si emotionala
-Toleranta, competente in gestionarea posibilelor conflicte

BENEFICII OFERITE

- un mediu de lucru placut unde contributia ta este cu adevarat apreciata
- salariu atractiv
- oportunitati de crestere profesionala
- instruiri teoretice si practice la standarde internationale

DESCRIEREA FIRMEI

lant de restaurante 'La placinte'