Organizator evenimente

TOP MEDIA PRINT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie românescă, specializată în organizarea evenimentelor corporate interne si internaţionale (conferinţe, întâlniri de afaceri, parteneriate, vizite de lucru) angajeaza organizator de evenimente. Job-ul presupune muncă de office dar şi de teren atât în tară cât şi în toată Europa. Nu ne interesează experienţa specifică în organizarea evenimentelor pentru că vei învăţa de la unii dintre cei mai buni în domeniu. De aceea, acceptam si proaspăt absolvenţi ai studiilor superioare cu specializarea Comunicare şi Relaţii Publice. Apreciem în schimb experienţa generală, trebuie sa ne demonstrezi că ai muncit în timpul facultăţii. Pot fi colaborări sau chiar voluntariat.

Principalele responsabilităţi:
- întocmirea planului evenimentului
- stabilirea bugetului necesar pentru realizarea acestuia
- redactarea corespondentei cu clientii si furnizorii
- activităţi specifice de marketing şi relaţii publice
- supervizarea derulării evenimentului
- evaluarea evenimentului

CERINTE

Cerinţe minime:
1. Studii superioare cu licenţă, specializarea Comunicare şi Relaţii publice.
2. O bună stăpânire a programelor Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
3. Să te descurci onorabil în cel puţin o limbă străină oricare ar fi aceasta: engleză/franceză/germană/spaniolă.
4. Să ai posibilitatea de te deplasa – sunt evenimente care se derulează atat în ţară cat şi în Europa.

BENEFICII OFERITE

Program flexibil. Stabilitate financiară. Salariu atractiv. Bonusuri.