Oracle Database Administrator

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza expertiza de specialitate si asistenta practica in managementul sistemelor de baze de date;

- Raspunde de optimizarea cerintelor bazelor de date Oracle;

- Instaleaza si configureaza baze de date Oracle in sisteme de operare Windows, Linux, Solaris, AIX;

- Asigura buna functionare a bazelor de date Oracle, realizand activatatide backup, partitionare, tuning acestora la intervalele stabilite pentru a asigura functionarea acesteia in parametrii specificati;

- Completeaza documentele de lucru corespunzatoare instalarii, administrarii si configurarii bazelor de date de care este responsabil;

- Participa in activitati de presales si ofertare;

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs

- Experienta de minim 2 ani pe pozitia de Administrator baze de date Oracle sau similar;

- Experienta de lucru cu baze de date tehnologie Oracle pe platforme Windows, Linux, Solaris, AIX;

- Cunostinte de: instalare, administrare, backup and disaster recovery, high-availability (Oracle RAC), security (Vault), performance-tunning (DB tunning, Partioning, etc);

- Cunoasterea produselor de baze de date Oracle si a optiunilor acestora;

- Cunostinte bune de Mirosoft Office si Internet;

Constituie avantaj:

- Experienta de lucru cu produselor Oracle de tip Business Intelligence si Reporting

- Experienta de lucru cu produsele de administare si monitorizare Quest pentru Oracle.

- Cunoasterea produselor Oracle Middleware.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati