Oportunitate Contabil Junior

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si inregistreaza borderourile zilnice de incasari rambursuri si incasari online;
- Efectueaza inregistrari contabile diverse in legatura cu incasarile de la clienti si retururile catre acestia;
- Efectueaza punctaje de sold cu furnizorii si clientii;
- Verifica inregistrarile efectuate de alti colegi pe fisa de partener;
- Identifica erorile si propune modalitati de rezolvare;
- Comunica direct cu furnizorii / clientii precum si cu celelalte departamente in legatura cu soldurile contabile ale partenerilor;
- Organizeaza si executa procesul anual de inventariere a soldurilor creantelor si datoriilor, prin intermediul confirmarilor de sold;
- Intocmeste raportari privind componenta soldului partenerilor, analiza pe vechime;
- Comunica in permanenta cu celelalte departamente privind aspecte de conformitate cu cerintele legislative.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice;
- Experienta anterioara in lucrul cu fisele de furnizor reprezinta un avantaj;
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, responsabilitate, dinamism;
- Spirit de observatie, atentie la detalii;
- Abilitati de comunicare si munca in echipa;
- Cunostinte de operare Excel – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru placut;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala.

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro