Operator vanzari prin telefon

Universul Juridic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia comenzile telefonice
Contacteaza telefonic clientii, le prezinta produsele si/sau serviciile companiei, promoveaza imaginea companiei
Oferteaza clientii existenti si potentiali
Gestioneaza permanent baza de date
Mentine si dezvolta portofoliul de clienti existenti in vederea fidelizarii acestora
Intocmeste documentatia necesara procesului de expediere a coletelor (firma de curierat)
Realizeaza planul zilnic de vanzari
Prospecteaza permanent piata
Intocmeste facturi in programul de tip ERP
Urmareste incasarile
Participa la evenimentele de promovare si vanzare ale companiei, unde raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare
Gestioneaza eficient stocurile
Realizeaza rapoarte specifice; raportare directa catre superior (Director de Vanzari); raportare zilnica

CERINTE

Experienta min. 1 an pe un post similar (vanzare directa de carte juridica constituie un avantaj)
Experienta min.6 luni vanzare prin telefon (call-center)
Bune abilitati de comunicare
Foarte bune cunostinte ale pachetului Office, in special Excel; Outlook
Orientare catre client
Capacitate de analiza si sinteza
Seriozitate, persoana dinamica, ordonata, capabila sa lucreze in conditii de stres

BENEFICII OFERITE

- salariu fix, tichete de masa, comision din atingere target lunar
- asigurare voluntara de sanatate (dupa primele 6 luni de contract)
- post disponibil pentru Bucuresti, in cadrul dep.de distributie, full-time 08.30-17.30 cu pauza de masa o ora, zona centrala - Cotroceni - Afi Mall

Înființată în anul 2001, editura Universul Juridic a devenit unul dintre principalii actori ai pieței de carte juridică din România.

Poziția pe care o ocupă în acest moment editura pe piața de carte juridica se datorează bazelor solide care au fost puse încă de la înființare: respect, seriozitate în relațiile cu colaboratorii noștri și dorința de a dezvolta în permanență editura.

Majoritatea lucrărilor apărute în cadrul editurii Universul Juridic sunt semnate de autori consacrați dintre care îi amintim pe: Francisc Deak, Gheorghe Beleiu, Ion P. Filipescu, Stanciu D. Carpenaru, Octavian Capatana, Costică Bulai, Liviu Pop, Emil Molcuț, Constantin Mitrache, Emilian Stancu, Avram Filipas, Alexandru Ticlea, Lucian Mihai, Mihaela Tăbârcă, Dan Lupașcu, Romeo Popescu, Gheorghe Florea, Marian Nicolae, etc. și se adresează tuturor categoriilor de cititori: studenți, practicieni, teoreticieni cât și nespecialiștilor care doresc să se familiarizeze cu elementele problematicii specifice științelor juridice sau, după caz, ale legislației și practicii judiciare actuale.