OPERATOR TELESALES - BANCA CELULE STEM

Talent Reserve

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului: Vanzarea prin telefon a serviciilor si produselor in conformitate cu specificatiile conractuale ale proiectelor in derulare, oferirea de consultanta si informatii catre clientii companiei, prelucrarea datelor clientilor in sistemul propriu de stocare a datelor.

Respsonsabilitati
- Contacteaza clientii actuali si potentiali in vederea vanzarii produselor si serviciilor conform campaniilor planificate
- Ofera informatii clientilor, telefonic sau pe e-mail, respectand procedurile interne de comunicare
- Verifica contractele semnate de reprezentantii de vanzari si gestioneaza datele in sistem
- Transmite informatii specifice catre reprezentantii de vanzari privind pesoane ce pot fi contactate de care acestia
- Verifica veridicitatea si corectitudinea datelor din sistemul CRM si alte baze de date
- Propune si urmareste modul de solutionare a diferitelor aspecte aparute in activitatea de zi cu zi
- Elaboreaza rapoarte, la cerere
- Participa la expozitii de specialitate, ocazional
- Acorda suport departamentului de customer suppor si reprezentantilor de vanzari
- Este responsabil/a de corectitdinea datelor primite de la client
- Este responsabil/ de corectitudinea datelor oferite clientilor, a celor introduce in baza de date, precum si a celor transmise intern
- Este resaponsabil de transmiterea in timp util a informatiilor necesare clientilor
- Adopta un comportament in masura sa promoveze imaginea companiei ( aspect ingrijit, tinuta decenta, relatii corespunzatoare cu clientii interni si externi)
- Pastreaza confidentialitatea datelor procesate in timpul exercitarii atributiilor de serviciu

CERINTE

Profil
 Experienta anterioara in domeniul telesales
 Training in domeniul vanzarilor
 Motivatie privind lucrul in domeniul telesales
 Foarte bune abilitati de comunicare (ascultare activa, intelegerea mesajului, comunicarea clara a mesajului)
 Ablitati de vanzari (initiere contact, identificare nevoi, propunere solutie, finalizarea vanzarii)
 Persoana ambitioasa, cu rezistenta la stress, orientate catre atingerea obiectivelor
 Organizare, atentie la detaliu
 Capacitatea de respecta clientii si a pastra confidentialitatea datelor

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut, prietenos
- Salariu fix corect, bonus atractiv in baza vanzarilor realizate
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala si de promovare in cadrul companiei
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei in domeniul vanzarii de servicii / produse medicale

DESCRIEREA FIRMEI

Mission Statement:

Talent Reserve offers a positive experience while delivering recruitment / executive search, career counselling, HR projects on customer request, aiming at the long term positive impact of its involvement for its clients and for the workforce.