Operator telemarketing (limba spaniola si limba romana)

SICMA INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana cu pregatire tehnica din domeniul electrotehnica, automatizari, informatica ce are ca sarcina sa contacteze telefonic clienti sau potentiali clienti din Spania si Romania pentru a le aduce la cunostinta produsele si serviciile companiei noastre si pentru a stabili intalniri cu acestia pentru colegii din departamentul tehnic.

Responsabilitati
- Promoveaza prin telefon pachetele de servicii ale companiei
- Contacteaza potentialii clienti si stabileste intalniri cu acestia
- Creaza si dezvolta portofoliului de clienti si a bazei de date in privinta acestora

CERINTE

- Obligatoriu limba spaniola la nivel de conversatie
- Excelente abilitati de comunicare si negociere, spirit persuasiv
- Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj (vanzare directa, asistenta la vanzare)
- Capacitate de analiza si sinteza
- Cunostinte solide de PC (Word, Excel, PowerPoint, CRM)
- Orientare spre client
- Putere de convingere, tenacitate
- Capacitate de a se integra rapid in echipa
- Seriozitate si dorinta de afirmare
- Persoana dinamica si optimista

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv corelat cu performantele personale
- Mediu de lucru profesional
- Bonus pentru indeplinirea obiectivelor
- Training si suport continuu
- Sanse reale de promovare
- Posibilitate de program flexibil

SICMA INTERNATIONAL SRL Bucuresti este filiala din Romania a SICMA 21 SL din Barcelona, firma de inginerie si informatica industriala din Spania.