Operator tele-sales

PARA DISTRIBUTION GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) Preluarea/initierea apelurilor telefonice:
- preluarea comenzilor
b) Facturarea comenzilor primite:
- facturarea se face in programul de gestiune concomitent cu primirea comenzii.
c) Legatura cu reprezentantii de vanzari:
- instiintarea reprezentantilor de vanzari despre sortimentele intrate/iesite in/din oferta de produse parafarmaceutice si asupra promotiilor organizate de producatori.
d) Promovarea/Prezentarea produselor noi :
- la fiecare apel telefonic operatorii prezinta oferta de produse noi intrate in stoc.
e) Reclamatii:
- preluarea reclamatiilor de la beneficiari si comunicarea ei persoanei responsabile cu registru de reclamatii in vederea solutionarii cat mai rapide.

CERINTE

a) studii medii;
b) bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, cunosterea unui program de gestiune);
c) minim 1 (un) an pe un post similar;
d) experienţă în vânzarea produselor prin telefon;
e) ton si timbru vocal agreabil si pozitiv;
f) memorie dezvoltata, capacitate de retinerea informatiilor;
g) rezistenta la activitati repetitive si in conditii de distragere;
h) dorinta de dezvoltare/perfectionare profesionala;

Infiintata in anul 2003, S.C. Para Distribution Group S.R.L. se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale.

Compania noastra va pune la dispozitie produse parafarmaceutice, plante medicinale, suplimenti nutritivi, vitamine, cosmetice precum si produse de uz medical. Firma noastra are un personal de 60 angajati. Suntem o companie recunoscuta pe piata din Romania.

Echipa pe care ne bazam, seriozitatea ofertei noastre si relatiile excelente cu partenerii nostri de afaceri reprezinta garantia faptului ca oferim servicii de cea mai buna calitate.

Punand accent pe calitatea produselor si promptitudinea cu care raspundem solicitarilor dumneavoastra suntem siguri ca veti fi multumit de serviciile noastre.

Experienta Para Distribution Group, relatiile bune cu companiile colaboratoare reprezinta un capital serios si un plus de valoare pe care il punem la dispozitia clientilor nostri.

Compania noastra este gata sa va ajute, nu ezitati sa ne contactati pe site-ul nostru: www.pdg.com.ro