Operator suport tehnic pentru telecomunicatii

CHML Web Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul prezentat este ideal pentru un student in anul 3-4 la Politehnica / Informatica, permitand frecventarea in intregime a cursurilor. Mai multe detalii la interviu.

- lucru in ture de 12 ore, cu preponderenta noaptea si in week-end
- asigura primul nivel de suport tehnic pentru clientii firmei
- notifica personalul tehnic specializat al firmei in cazul problemelor care depasesc nivelul propriu de competenta
- asigura asistenta personalului tehnic al firmei (remote hands)
- asigura monitorizarea serviciilor din retea si a serverelor clientilor
- asigura monitorizarea serverelor si aplicatiilor din cadrul centrului de date

CERINTE

- servere linux (CentOS, Ubuntu, Debian etc): instalare, administrare, monitorizare
- administrarea serviciilor pe servere linux (mail, ftp, http, mysql etc)
- sunt necesare cunostinte de retele (CCNA este un avantaj)
- sunt necesare cunostinte hardware (demontare / montare componente: HDD, CPU, RAM, MB, power etc)
- experienta anterioara de lucru in cadrul unui centru de date / firma web hosting / NOC reprezinta un avantaj
- abilitati de lucru in echipa si individual

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, lipsit de stress
- program flexibil
- bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Companie romaneasca cu capital privat.