Operator suport tehnic

IQ Suport & Servicii

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigurarea asistentei tehnice, pentru clientii companiei, telefonic cat si prin mail/mesagerie interna (minim 50 solicitari/zi);
-analizarea problemelor, hardware si software, semnalate de catre clienti si oferirea de solutii in timp real;
-respectarea procedurilor companiei în privinta furnizarii acestui tip de servicii;
-stabilirea şi mentinerea unei bune relatii profesionale cu clientii.

CERINTE

-pasionata de domeniul IT;
-cunostinte operare PC, abilitati navigare internet;
-cunostinte HARDWARE PC (minime);
-capacitate de a lucra atat in mod independent, cat si in echipa;
-abilitati de comunicare prin telefon si de solutionare probleme în timp real, atitudine orientata spre client, capabilitati didactice;
-cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit);

BENEFICII OFERITE

-transport din zona metrou Aviatorilor(Charles de Gaulle).

IQ Suport & Servicii desfasoara activitati de management de gestiune, exploatare a sistemelor informatice si activitati de consultanta in domeniul tehnologiei informatiei.

Activitatea se desfasoara in vecinatatea aeroportului Otopeni, se asigura transport din zona metrou Aviatorilor(Charles de Gaulle).