Operator SERIGRAF/TAMPOGRAF

SC EQUUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii SERIGRAFIST:
- pregatirea sitelor serigrafice (emulsionare, expunere, recuperare);
- prepararea cernelei serigrafice, inclusiv a codurilor Pantone acolo unde este cazul; precum si a tipului de cerneala aferent suportului final
- pregatirea si realizarea operatiei de imprimare conform fiselor de comanda;
- stocarea si ambalarea materialelor imprimate;
Atributii TAMPOGRAFIST:
- pregatirea cliseului;
- reglarea tampografului, inclusiv pentru mai multe culori;
- pregatirea amestecului de cerneala, inclusiv a codurilor Pantone acolo unde este cazul; precum si a tipului de cerneala aferent suportului final
- realizarea imprimarii finale conform fiselor de comanda;
- desfasurarea activitatilor de imprimare serigrafica dupa un program stabilit
- monitorizarea activitatii utilajelor si intretinerea acestora
- monitorizarea consumului de cerneluri si alte consumabile
- pregatire solutii, emulsionare site, expunere, prepararea amestecurilor de culoare, realizarea imprimarilor prin serigrafie si transfer termic pe materiale textile

CERINTE

Atent la detalii, meticulos, cu simt de raspundere.
Bun cunoscator al tuturor tehnicilor de imprimare (imprimare directa, transfer de serigrafie, policromie directa pe textile si alti suporti), tampografie si transfer termic.
Experienţă anterioara in post similar
Cunoştinţe solide legate de tehnici de imprimare pe diferite suporturi
- experienta in domeniul imprimarii serigrafice
- experienta in folosirea utilajelor de serigrafie constituie un avantaj
- disponibilitatea la program prelungit (orele suplimentare se platesc)
- capacitate de munca in conditii de stress si de a respecta termenele limita impuse de fiecare proiect.

Agentie de publicitate full-service fondata in 2004 in plina expansiune. Activitatea noastra este reprezentata de promovarea imaginii companiilor prin intermediul obiectelor promotionale personalizate si al tipariturilor.
Realizam obiecte promotionale personalizate UV, serigrafic, tampografic, prin transfer termic, sublimare sau print digital direct si tiparim digital si offset.