OPERATOR RECEPTIE CLINIA MEDICALA

Donna Medical Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurarea activitatilor de receptie cu specific medical dupa cum urmeaza:

- Gestionarea corespondentei electronice, precum si a apelurilor telefonice
- Desfasurarea activitatilor de receptie cu specific medical
- Stabilirea programarilor pentru serviciul de consultatie pacienti
- Programarea pacientilor care suna pentru consultatii la medicii specialisti, precum si a pacientilor prezenti in clinca care doresc sa-si faca programare pentru un consult de specialitate la un medic specialist
- Confirmarea pacientilor
- Preluarea analizelor de la laboratorul de analize care furnizeaza rezultatele si verificarea acestora ca sunt corespunzatoare numelui de pe plic cu cel de pe rezultatul analizei
- Eliberarea rezultatelor analizelor catre pacienti si informarea perioadei in care pot suna pentru ridicarea analizelor
- Efectuarea inregistrarilor pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti: consultatii, ecografii, analize etc
- Directionarea apelurilor telefonice corespunzator departamentelor solicitate de apelanti - Tinerea evidentei incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
- Indrumarea si oferirea pacientilor a informatiilor cu caracter medical solicitate

CERINTE

Pentru sustinerea aplicatiei tale, asteptam la e-mail donna@donna-medicalcenter.ro:
- scrisoarea de intentie prin care sa motivezi De ce vrei sa lucrezi ca operator receptie (si ce te califica pentru asta) si De ce crezi ca te-ai potrivi spiritului Donna Medical Center?
- CV-ul
- o poza recenta
- link la pagina personala de Facebook (daca ai)

CANDIDATUL IDEAL ARE:
- Excelente abilitati de comunicare, relationare cu ceilalti
- Orientare spre oameni
- Persoana sociabila, placuta, proactiva, care cauta sa faca experienta celor din jur cat mai placuta
- Deschis catre imbunatatire si dezvoltare personale
- Studii superioare
- Varsta 22-28 de ani
- Experienta in receptie clinica medicala de minimum 1 an
- Cunostinte MS Office, Excel, produsele Google
- Abilitati editare, scris pe calculator rapid

Plusuri (optional)
- Cunostinte contabilitate primara: evidenta Registrul casei,chitante, dispozitii de plata.
- Limba engleza

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- salariu competitiv
- mediu de lucru placut, cald si foarte prietenos
- oportunitati de training si specializare

ATENTIE! Desi nu exista un termen limita pentru a aplica, vom stabili interviurile de angajare în functie de ordinea sosirii CV-urilor.

Centru de Excelenta in diagnosticarea afectiunilor mamare si ginecologice