OPERATOR PRODUCTIE / OPERATOR CNC

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru privind schimbarea de linie ;
- Sa cunoasca in cel mai mic detaliu parametrii tehnico-functionali ai echipamentului pe care il deserveste, respectand instructiunile de lucru conform documentatiei tehnice;
- Sa respecte normele de consum materii prime ale echipamentului din dotare;
- Sa utilizeze corespunzator utilajul din dotare si sa verifice in permanenta starea tehnica a acestuia , in asa fel incat sa nu creeze prejudicii materiale;
- Sa verifice ori de cate ori e nevoie calitatea produselor, in asa fel incat sa se incadreze in normele de rebut stabilite
- Sa previna stationarea inutila a liniei de productie cauzata de deservirea necorespunzatoare a utilajului din dotare;
- Sa protejeze aparatura de masura si control din dotare;
- Sa particpe activ la implementarea programelor de reduceri ale consumurilor de materii prime si material, precum si sa adopte inovatiile din alte fabrici ale grupului.
- Sa participe activ la desfasurarea reviziilor, reparatiilor si modernizarilor
masinilor.
- Sa transmita si sa completeze in rapoartele de schimb toate operatiunile efectuate la echipamentul de care raspunde pe parcursul unui schimb;
- Sa pastreze curatenia, ordinea si disciplina la locul de munca;
- Sa informeze seful de schimb despre orice nereguli privind materialele utilizate si functionarea utilajelor de pe linie.
- Sa acorde suport tehnic operatorilor nou angajati, furnizandu-le informatiile tehnice pe care le detin
- Sa acorde sprijin colegilor in vederea remedierii defectiunile aparute la celelalte echipamente ale liniei de productie, astfel incat sa previna stationarea inutila a liniei

CERINTE

- Absolvent Liceu/Scoala Profesionala cu profil tehnic, preferabil mecanica;
- Experienta in operarea masinilor cu comanda numerica;
- Persoana responsabila, capabila sa efectueze lucrari de calitate in conditiile de productivitate cerute.

BENEFICII OFERITE

• Bonus trimistrial
• Spor de noapte 35% aplicat la orele de noapte lucrate
• Spor de weekend 20% aplicat la orele lucrate in weekend
• Ore suplimentare platite dublu
• Tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.