Operator Productie Farmaceutica

Zentiva

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Executa operatiile de granulare (mixare, uscare, macinare, omogenizare),
Executa operatiile de tabletare/incapsulare si toate celelalte activitati conexe cu respectarea standardelor de buna practica farmaceutica si de siguranta si sanatate in munca
Operareaza pe echipamentele de granulare umeda si uscata, pe echipamentele de incapsulare si tabletare
Inregistreaza in operatiile efectuate in documentatia interna
Efectueaza operatii de curatare a echipamentelor pe care lucreaza si camerelor de productie in acord cu regulile de Buna Practica si procedurile interne
Intervine si determina cauza defectiunilor de proces si tehnice aparute in timpul fabricatiei seriei de produs medicamentos

CERINTE

Studii medii de specialitate (Farmacie, Chimie, Inginerie chimica);
Experienta minima 3 ani, in productia de medicamente/ industrie alimentara
Cunostinte de buna practica farmaceutica
Cunoasterea principiilor de granulare/tabletare/incapsulare
Experienta in operatii de granulare/tabletare/incapsulare
Cunoştinţe de limba engleză - nivel mediu;
Capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor;
Rezistenta la lucrul sub presiune;
Rationament numeric, atentie la detalii, constiinciozitate, adaptabilitate, rigurozitate, gandire tehnica

BENEFICII OFERITE

-Bonuri de masa

Zentiva este un grup farmaceutic specializat in dezvoltarea, producerea si comercializarea medicamentelor generice. Suntem lideri de piata in Cehia, Slovacia si jucam un rol important in Europa Centrala si de est.
Misiunea noastra este de a imbunatati calitatea vietii populatiei prin oferirea de medicamente si servicii de calitate si la indemana tuturor.

Pentru a indeplini aceasta misiune avem nevoie de cei mai buni oameni. De aceea, oferim un mediu de lucru dinamic, cu oportunitati de crestere si dezvoltare si o atmosfera care incurajeaza activ inovatia.