Operator procesare comenzi magazin online

Party Shop International srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam persoana tanara, dinamica si flexibila pentru magazin online cu articole pentru copii in functia de operator si consultant vanzari magazin online.

Descrierea postului:

- Administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online;
- Pregatirea coletelor pentru expeditie si emiterea facturilor in baza comenzilor primite;
- Administrarea produselor si stocurilor din magazinul online;
- Comunicarea cu clientii magazinului;
- Oferirea de consultanta de specialitate pentru toata gama de produse comercializata; - Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei; - Promovarea produselor din oferta; - Mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale si orientate spre client; fidelizarea clientilor; - Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati.
- Verificarea informatiilor postate pe site; - Coordonarea activitatillor de marketing online, implementarea si realizarea de propuneri pentru newsletter. - Alte sarcini legate de vanzarile online.

CERINTE

Cerinte:

- Foarte bune cunostinte si experienta in operare PC.
- Program de lucru 8 ore.
- Abilitati excelente de comunicare.
- Un coleg cu atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luare deciziilor.

BENEFICII OFERITE

Avantaj:

- Experienta in gestionarea proceselor intr-un magazin online.

Salariu: 1200 lei net cu carte de munca + bonuri de masa, 8 ore/zi, de luni pana vineri.