Operator printer format mare (Epson), print digital (Mimaki) si cutter plotter

EQUUS COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea fişierelor si pregătirea acestora pentru print
- decupare autocolantelor pe cutter plotter si prelucrarea ulterioara pentru montaj
- responsabilitate pentru lucrarile primite si livrare in bune conditii catre client
- intretinerea aparatelor pe care lucreaza
- cunoasterea foarte buna a materialele folosite pe cutter-plotter in functie de cerintele clientilor
- experienta in realizarare de finisaje: colantari, banner–mesh, materiale de transfer termic

CERINTE

- experienţă minim 1 an într-un job similar;
- operare utilaje de print digital: MIMAKI (print pe obiecte)
- operare utilaje de printuri de mari dimensiuni - EPSON
- operare utilaje de taiere pe contur (cutter-plotter)
- constituie AVANTAJ cunostinte de gravura laser si decupari laser (CNC Laser + CNC Router)
- cunoştinţe avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator si Corel Draw
- cunostinte de mentenanta si calibrare a utilajelor
- capacitate de lucru sub presiunea unor termene limită
- dorinta de munca si disponibilitate pentru program prelungit
- spirit organizatoric

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix, ore suplimentare
- Locatie centrala
- Mediu de lucru profesionist

(Pachetul salarial se discuta la interviu in functie de experienta)