modelator 3D si operator printare 3D

SMARTFORM SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa faci parte din echipa Smartform -Atelier 13?
- daca esti pasionat de modelare, editare si printare tridimensionala
- daca te fascineaza trecerea din lumea virtuala in cea reala prin printare 3D
- daca ai un simt tehnic dar te-ai si scolit in design sau arhitectura
- daca iti place sa creezi obiecte interesante dar mai mult iti place sa treci la o faza mai avansata punandu-ti ideile in aplicare
- daca ai indemanare si pricepere in bricolaj
- daca experimentele, diversitatea de materiale si combinarile tehnologice, pentru a obtine rezultate cat mai trasnite nu te inhiba ci te provoaca
..am dori sa te cunoastem.

Cautam un coleg(a) cu care sa ne marim echipa, pe care sa ne bazam si care sa vrea sa se dezvolte in cadrul atelierului nostru. Un coleg(a) capabil sa se organizeze si ulterior sa organizeze si noii veniti. Un coleg(a) care dupa perioada de training si acumularea de experienta, sa poata sa contureze proiecte din stadiu de idee concept pana la realizarea unui produs finit. Cautam un coleg pasionat in ceea ce face si flexibil pe mai multe taskuri.
Cautam o colaborare pe termen lung.

Convinge-ne ca poti sa faci parte din echipa noastra printr-un cv, portofoliu, premii castigate, articole scrise, experienta si entuziasm si credem ca nu vei regreta.

Responsabilitati job
50% din timp -1
- Operare computer in programe de modelare tridimensionala si echipamente printare 3D
- Pregatirea fiserelor pentru print 3D, editarea si corectia modelelor tridimensionale ale pieselor si subansamblurilor pentru print furnizate de beneficiar,
- Supervizarea si mentenanta echipamentelor in lucru
- Finisarea modelelor finite printate, asamblarea, si ambalarea produselor prelucrate, dupa caz
- Estimare consum de materiale, timp de productie si cost
- Gestionarea relatiei cu clientul pe parcursul derularii proiectului de la preluare pana la predare.
50% din timp -2
- Conceptie, proiectare, executie - design de produs si design industrial cu tematici impuse de catre client sau in cadrul echipei
- Gasirea si implementarea solutiilor practice si alterantive la cerinte teoretice sau utopice din partea clientilor.
- Preocupare constanta pentru un design de calitate si capacitatea de a livra un design de top
- Documentarea pe situri de specialitate si implementarea de noi solutii in cadrul echipei

CERINTE

Cerinte
- Absolvent al unei facultati design, arhitectura,
- Cunostinte foarte bune de modelare 3D - 3DMax, Rhino, Maya, Catia etc.
- Simt creativ si artistic dezvoltat cu aplicatii tehnice.
- Capacitate de organizare si de incadrare in termene limita, rezistenta la stres
- Atentie la detalii, spirit de observatie
- Fire vesela, dinamica, sociabila, comunicativa, care se integreaza usor in echipa
- Punctualitate si seriozitate
- Dexteritate manuala
- Rezistenta si la sarcini de lucru repetitive
- Flexibilitate in programul de lucru

Cunostinte necesare ocuparii postului
- Cunostinte de design si design specializat
- Cunostinte software: Autocad (foarte bine) si obligatoriu unul din programele de modelare tridimensionala – Rhinoceros sau 3D Max
- Alte cunostinte software ce constituie un avantaj sunt: Corel Draw, Photoshop, Illustrator Pachet Microsoft Office
- Cunostinte desen artistic, tehnic, proiectare. Obligatoriu cunostinte de interpretare desen tehnic: vederi, sectiuni, tolerante, simboluri

BENEFICII OFERITE

Avantaje
- Promovare rapida in functie de rezultate.
- Rasplata se face direct proportional cu implicarea angajatului in cresterea eficientei lucrului si a calitatii serviciilor oferite.
- Bonusuri de performanta pentru realizarea proiectelor in timp redus in conditiile mentinerii unei calitati impecabile a produselor finite.
- Bonusuri pe proiect.

Smartform SRL-D este ramura de printare 3D, prototipare rapida si design a firmei Atelier13.
Suntem o echipa care pune accent pe doua categorii:
- sprijinul domeniilor creative al designerilor, artisitilor, arhitectilor cu servicii de prelucrare, debitare, machetare, modelare materiale de specialitate
- productie design de obiect, design industrial, machete de arhitectura, productie publicitara, accentul si preocuparea pe aspectul estetic fiind principalul obiectiv.