Operator introducere date

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti in cautarea unei noi oportunitati de cariera?
Noi, Inform Lykos Romania, suntem in cautarea unui Operator facturare, care sa se alature echipei noastre!

Avem nevoie de cel mai bun dintre profesionisti pentru a ne sustine in proiectele noastre indraznete si a face fata tuturor provocarilor, pentru a livra excelenta si a realiza mai mult decat realizam astazi.

Daca esti un bun profesionist si esti pregatit pt aceasta provocare, aplica pe site sau trimite-ne aplicatia ta la adresa de e-mail: resurse.umane@lykos.ro.

Descrierea postului:
• Scrie comenzi de vanzare si emite facturi fiscale conform procedurilor in vigoare;
• Intocmeste rapoarte zilnice de urmarire a trimiterilor postale;
• Comunica cu departamentele implicate in realizarea comenzii;
• Introduce in sistem toate borderourile intoarse de la Posta dupa ce acestea au fost verificate in prealabil;
• Arhiveaza borderourile dupa ce sesiunea de Facturare s-a incheiat;
• Arhiveaza corespondenta legata de activitatea desfasurata;
• Semnaleaza sefului direct incidentele aparute in derularea comenzilor;
• Transmite feedback catre departamentele ce i-au cerut scrierea comenzilor de vanzare;

CERINTE

Cerinte:

• Nivel de studii: medii;
• Experienta 1 an pe un post similar;
• Cunostinte operare PC (Word, Excel);
• Cunostinte operare sistem ERP ( SAP – constituie un avantaj);
• Spirit de observatie dezvoltat, atentie la detalii;
• Simt tehnic si abilitati de comunicare;
• Energie, seriozitate, buna organizare;
• Atitudine pro-activa si spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra:
Un mediu de lucru interesant, oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti intr-un domeniu de activitate fascinant si aflat intr-o continua schimbare, sanse de dezvoltare si a face parte din echipa noastra.
Pachet salarial atractiv, transportul angajatilor este asigurat de catre companie.

Eligibilitate:

Numai candidatii care intrunesc conditiile de mai sus vor fi contactati.
In situatia in care nu veti fi contactat dupa aplicarea la acest post, din pacate nu vom putea sustine in acest proces de recrutare. Cu toate acestea, CV-ul Dvs. va fi retinut in baza noastra de date pentru potentiale oportunitati ulterioare.

Inform Lykos S.A. - Membru LYKOS. Companie multinationala, specializata in soluții și produse complet personalizate in domeniul tiparirii formularelor pentru afaceri si a documentelor securizate.

Oferim solutii pentru toate nevoile clientilor nostri in domeniul documentelor si datelor, de la cele mai simple documente, pana la informatii complexe si confidentiale, precum si gestionarea datelor.

Tehnologiile inovatoare si valorile traditionale reprezinta secretul succesului nostru de patru generatii incoace. Numele nostru garanteaza siguranta si exactitatea serviciilor personale.

Compania in cifre:
300.000.000 clienti
50 tari
118 ani de incredere