Masinist Tipograf Offset, Bucuresti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder cauta pentru clientul sau, companie care produce carduri cu cip, MASINIST TIPOGRAF offset plan.
Descrierea postului:
- Urmareste executia comenzilor conform planificarii, respectand incadrarea in timpul stabilit pentru fiecare comanda;
- Verifica din punct de vedere al calitatii produsele tiparite conform procedurilor si intructiunilor in vigoare;
- Intretine utilajul in conditii optime de functionare – identificarea eventualelor problem mecanice;
- Regleaza utilajul pentru fiecare comanda in functie de specificatiile tehnice;
- Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata;
- Utilizarea computerului, in vederea confirmarii lucrarilor procesate (programul de tip ERP Axapta);
- Gestionarea corecta a materiilor prime;
- Raportarea productiei, completarea fiselor de productie si realizarea mostrelor pentru mapa;
- Respectarea cerintelor si a instructiuniilor de lucru Informarea sefului de schimb de la tipar despre abateri (cantitate si probleme la masini).

CERINTE

- Absolvent de liceu sau scoala profesionala (Liceul Tipografic constituie un avantaj);
- Experienta in domeniul imprimarii offset tipar plan si serigrafice.
- Minim 2 ani experienta in domeniul productiei, reprezinta un avantaj;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Experienta in mixarea culorilor in PMS, in mod corespunzator;
- Capacitatea de a observa eventuale deviatii de culoare;
- Constitue avantaj cunostinte in domeniul tiparului plan , policromie pe suport hirtie, carton si plastic.
- Comunicativ, rezistent la stres, atentie distributiva si indemanare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, transport asigurat, precum si posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).