Operator facturare

NMC STIL DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

- pastreaza relatia cu clientii societatii, intocmeste si inregistreaza contracte cu acestia( Ex. Hornbach, Dedeman)
- intocmeste oferte de pret, facturi proforme, fiscale, avize de insotire a marfii
- prospecteaza piata, aduna informatii despre clienti din diverse surse, transmite informari clientilor referitor la produse si conditii comerciale
- acorda consultanta clientilor
- contracteaza noi lanturi DIY de magazine(Praktiker, Brico Depot)
- este la curent cu tendinţele pietei de bricolaj (DIY) şi le aplică în munca de zi cu zi
- urmăreşte stocurile şi aplică măsurile necesare pentru optimizarea lor

CERINTE

Cerinte

- experienta minim 1 an in vanzari/relatii cu clientii;
- cunostinte de limba engleza;
- cunostinte pachet office, navigare internet;
- persoana sociabila, dinamica, punctuala, cu bune abilitati de comunicare, prezentabila, persuasiva;
- competenţă analitică şi strategică
- orientare către rezultat
- flexibilitate şi responsabilitate profesională
- capacitate de comunicare, coordonare şi lucru în echipă
- rezistenta maxima la stres

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite: 1500 lei net
Program de lucru: de luni pana vineri de la ora 8.30 la 17(cu 30 minute pauza de masa)
Telefon:0213193535

SC NMC STIL DISTRIBUTION SRL este specializata in productia, importul si comercializarea materialelor pentru finisaj in constructii: tavane si baghete din polistiren, plinte universale din PVC si accesorii, tapet, autocolant, profile si praguri de trecere din AL-PVC, parchet, lambriu, elemente arhitectonice usoare, profile decorative etc.