Operator Facturare

UDP DISTRIBUTIE PAPETARIE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste documentele fiscale aferente livrarilor catre , clienti
Pastreaza o evidenta separata a documentelor specifice activitatii;
Incaseaza bani, in cazul in care cumuleaza si functia de casier, si tine evidenta incasarii lor prin completarea registrului de casa si a tuturor documentelor necesare;
Cunostinte temeinice de gestiune, stocuri.
Constituie un plus utilizarea unui program de contabilitate, gestiune, stocuri, la unul din precedentele locuri de munca
Primeste si proceseaza instructiunile privind iesirea de marfa de la seful direct
Verifica existenta marfii in stoc pe fiecare sortiment
Identifica si rezolva neconformitatile (date de facturare, cod de produs, etc);
Raporteaza periodic sefului direct neconformitatile si modalitatile de rezolvare
Intocmeste facturile de vanzare si avizele de insotire a marfii
Transmite un exemplar al documentelor gestionarului si un alt exemplar departamentului contabilitate
Pastreaza si foloseste in bune conditii documentele cu regim special; comleteaza fisele de consum
Analizeaza zilnic cu gestionarul magaziei de produse finite pentru stabilirea stocului; identifica diferentele si propune masuri de rezolvare

CERINTE

Experienta: facturare, contabilitate primara sau servicii similare: cel putin un an;
Studii: superioare
Operare PC: nivel bun - facturarea se realizeaza in sistem informatizat;
Cunostinte de contabilitate primara - registru de casa, operare incasari
Cunostinte limba Engleza- nivel intermediar
Abilitati foarte bune de comunicare
Abilitati de organizare
Abilitati de identificare de solutii si rezolvare de probleme
Persoana flexibila, dornica de a invata, determinata si motivata
Persoana capabila de a lucra intr-un mediu solicitant
Atentie la detalii
Initiativa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv. Mediu de lucru placut. Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

distributie papetarie