Operator DTP - metrou Dimitrie Leonida

Magnetic Promo SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizare conceptie grafica/layout pentru diferite materiale promotionale utilizand tehnologii de printare UV, printare 3D, taiere/gravare cu laser, taiere cu cutit tangential
- montaj pentru tipar, DTP etc .
- pregatire fisiere pentru printare/taiere
- preluarea comenzilor (discutarea detaliilor cu clientul) si realizarea/predarea acestora
- realizarea necesarului de materiale

CERINTE

- min 2 ani experienta intr-un post similar
- persoana energica si optimista
- persoana organizata, atenta la detalii
- flexibila (adaptare rapida la fluxul variat de munca)
- persoana vesela si empatica (vei comunica cu clientii si colegii)
- cu imaginatie, doresti sa intelegi si sa clarifici cererea clientului
- ai simt estetic si orientare spre solutii (ai indemanare practica si adaptezi diferite proceduri tehnice)
- iti place sa muncesti (persoana harnica si cu initiativa)
- interesat de dezvoltarea personala si profesionala (sa invatam si sa crestem impreuna)
- experienta in domeniu: grafica, tipuri de material pentru print, DTP, tipar si finisari tipografice, operare cutter plotter, gravator laser, printer 3D, printer UV, personalizari, crearea de cutii atractive pentru ambalaje.
- buna cunoastere a programelor: CorelDraw, Photoshop si pachet Office.
- cunostințe de limba Engleza (reprezinta un plus)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru armonios
- Salariu fix 2000 lei brut, tichete de masa 300 lei si bonusuri de performanta
- Oportunitatea de a avansa in cadrul firmei
- Acces facil (100 m de la statia de metrou Dimitrie Leonida) si loc de parcare

Magnetic Promo SRL este un proiect la inceput de drum care va realiza productie publicitara neconventionala (utilizand magneti si folii magnetice, printare UV, cutter/gravator laser, printare UV) si servicii integrate de marketing.