Operator departament executare silita

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea documentelor necesare demararii procedurii de executare;
- Depunerea dosarelor la instanta;
- Efectuarea rapoartelor catre creditor;
- Deplasari la domiciliul debitorului in vederea intocmirii proceselor verbale de situatie.

CERINTE

- Cunostinte operare PC si Microsoft Office (Excel - Obligatoriu);
- Permis de conducere categoria B
- Experienta in domeniul colectarii debitelor si cunoasterea procedurii de executare silita-constituie avantaj;
- Excelente calitati de comunicare, negociere, persuasiune;
- Capacitate analitica si atentie la detaliu;
- Capacitate de a lucra sub presiune;
- Spirit de echipa;
- Orientat catre realizarea obiectivelor;
- Cunostinte de limba engleza – optional;
- Studii superioare (finalizate sau in curs) constituie avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu.

BENEFICII OFERITE

Oportunităţi reale de dezvoltare profesională
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.