Operator comenzi si administrare magazin online

GOTICA.RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Magazinul online vinde produse de moda rock (imbracaminte, accesorii, incaltaminte). Postul este entry-level insa necesita o minima experienta in vanzari sau adiacent.

Responsabilitati:

Initiaza si finalizeaza comenzile primite - preluarea comenzilor din magazinul online sau telefonic si introducerea in sistemul informatic, se ocupa de emiterea documentelor insotitoare si contactarea clientilor

Ofera suport clientilor in alegerea produselor, marimii corecte, informatii de stoc si alte caracteristici, informatii cu privire la livrare si plata

Ofera informatii cu privire la produse complementare celor alese de client, vanzare suplimentara acolo unde este cazul

Verifica corectitudinea informatiilor din magazinul online in ce priveste stocurile de produse si descrierea acestora si modifica acolo unde este cazul

Documenteaza si introduce produsele in sistem, continand descrierea si fotografiile produsului

Se ocupa de vanzarea produselor catre clientii care viziteaza showroomul magazinului, acorda suport celor care ridica comenzile de aici, aranjeaza produsele in raft, se asigura de integritatea produselor expuse

CERINTE

Studii medii/facultate
Abilitati excelente de comunicare atat in scris cat si vorbit
Capacitatea de a lucra in conditii de stres
Bune cunostinte in utilizarea calculatorului si rapiditate de operare
Cunoasterea limbii engleze
Experienta pe un post similar si cunostinte in domeniul IT cat si cunostinte de SEO, SEM si SMM reprezinta un avantaj
Familiaritate cu muzica rock si ceea ce reprezinta cultura derivata din acest stil muzical

Programul de lucru este de L-V intre 10-19.

Magazin online de imbracaminte, incaltaminte si accesorii rock