Operator CNC / Strungar CNC / Frezor CNC

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de recrutare cauta pentru un client candidati pentru un post de Strungar CNC in Bucuresti (Masinist la masini speciale de aschiere cod COR 722321) .
Firma angajatoare are sediul in sector 3 langa metrou Dristor 1.
Perioada campanie recrutare 15 Iulie - 15 August 2015.

- lucru autonom pe strunguri cu comanda numerica de tip FANUC (CNC tip Fanuc) si conventionale
- validarea primelor piese din serie
- pozitionarea si reglarea piesei pe strungul CNC, urmand instructiunile si regulile prescrise
- verificarea programelor selectate pe strungurile CNC, pentru a corespunde indicatiilor gamei de fabricatie
- realizarea auto-controlului in conformitate cu indicatiile din fisele tehnice sau din gamele de productie.

CERINTE

- experienta minima de 1-3 ani de lucru pe strunguri conventionale si cu comanda numerica (strunguri CNC)

- capacitati si abilitati de citire si interpretare ale desenelor tehnice si instructiunilor primite de la responsabilii de productie

- persoane serioase, responsabile si cu atentie distributiva in timpul programului de lucru

- calificarea ca strungar CNC reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu net motivant + bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Acceseaza siteul nostru