Operator casierie

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele reponsabilitati:

- Asigura serviciile legate de operatiuni curente in lei si in devize ale clientelei; Asigura verificarea autenticitatii instructiunilor clientelei si incadrarea in limitele de disponibilitati ;
- Asigura efectuarea operatiunilor in numerar (plati, incasari, schimb valutar, Western Union, POS, etc.);
- Efectueaza operatiunile in numerar (lei si valuta) ordonate direct de clienti, inclusiv operatiunile initiate de operatorii de ghiseu / consilieri clientela ; Verifica documentele aferente pentru toate operatiunile realizate ;
- Asigura receptionarea si procesarea numerarului (verificarea autenticitatii, sortarea bancnotelor bune /uzate/ deteriorate);
- Raspunde pentru diferentele de numerar (plusuri / minusuri) constatate in sarcina sa, in cadrul operatiunilor efectuate;
- Raspunde pentru integritatea numerarului si a celorlalte valori ce le sunt incredintate. Raspunderea materiala incepe din momentul preluarii valorilor spre verificare, pastrare si manipulare pana in momentul predarii acestora;

CERINTE

- Studii superioare - studiile economice constituie un avantaj;
- Cunoasterea normelor de efectuare a platilor si circuitul instrumentelor de plata ;
- Cunoasterea instructiunilor si a procedurilor de lucru privind operatiunile cu numerar;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar

Profilul candidatului:
-Orientare spre client
- Comunicare
- Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
- Organizare
- Atentie la detaliu
- Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.