Operator call center Telekom

Gi Group

07-05-2015 | EXPIRA LA 06-06-2015

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, Telekom, angajam agenti servicii clienti.
Trainingul initial va fi pe o perioada de o luna, pe un program de 8h/zi, ulterior se va lucra in program de 8 h/zi.
Responsabilitati si beneficii:
- Identifica corect solicitarile clientilor, ofera raspunsuri profesioniste, se implica activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienti pastrand un ton amabil si profesionist pe toata durata apelului;
- Se implica activ in promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei.
- Foloseste corect aplicatiile cu care lucreaza, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor;
- Participa la toate sesiunile de instruire pentru imbunatatirea performantelor proprii;


CERINTE

Studii medii/superioare;
- Experienta in sfera relatiilor cu clientii constituie un avantaj;
- Experienta in call-center constituie un avantaj;
- Experienta pe domeniul vanzari constituie avantaj;
- Abilitati de comunicare, abilitati de ascultare, abilitatea si disponibilitatea de a lucra in echipa;
- Dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de clienti;
- Cunostinte despre produsele si serviciile companiei;
- Abilitati de vanzare, in cazul in care situatia o cere;
- Cunostinte operare PC.


BENEFICII OFERITE

- Program flexibil;
- Salariu fix;
- Comision substantial din vanzari;
- Tichete de masa;
- Traininguri de specialitate;
- Posibilitati de promovare in cadrul companiei;


DESCRIEREA FIRMEI

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305