Operator Call Center - part-time, Bucuresti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care activeaza in domeniul bancar.

- Initierea apelurilor telefonice catre clienti si potentiali clienti ai bancii în scopul promovarii si vanzarii produselor şi serviciilor bancare;
- Consilierea clientilor in alegerea produsului bancar care li se potriveste;
- Efectuarea calculelor estimative pentru clientii interesati si efectuarea verificarilor necesare în platformele dedicate;
- Intocmirea situatiilor post-apel conform discutiilor purtate cu clientii sau potentialii clienti contactati;
- Stabilirea intalnirilor pentru clienti si potentiali clienti cu reprezentantii unitatilor teritoriale;
- Preluarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor si potentialilor clienti interesati de campaniile in derulare.

Pentru aplicatie, va rog sa trimiteti cv-urile pe adresa i.achim@trenkwalder.com , specificand postul pentru care aplicati.

CERINTE

- Studii superioare finalizate/ in curs de finalizare;
- Experienta pe un post similar de minim 3 luni;
- Constituie un plus cunostintele din domeniul financiar-bancar;
- Bune cunostinte de operare PC: pachetul MS Office;
- Abilitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa;
- Persoana comunicativa, cu bune abilitati de negociere si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Salariul este de 600 lei net + bonus din vanzari
- Oportunitatea de dezvoltare profesionala in domeniul bancar.

Se lucreaza L-V 4 h/zi in intervalul 10:00 - 19:00

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).